Den proti rakovině aneb pomáhat je lidské

Datum začátku
18. 5. 2019
Hodina začátku
13:30
Krátký popis
Dovolujeme si širokou veřejnost pozvat na charitativní akci s názvem Pomáhat je lidské aneb Den proti rakovině, která se bude konat v areálu Gymnázia Strakonice
Popis
Dovolujeme si širokou veřejnost pozvat na charitativní akci s názvem Pomáhat je lidské aneb Den proti rakovině, která se bude konat v areálu Gymnázia Strakonice dne 18.5.2019 od 13.30 hod. Vstup je dobrovolný a její výtěžek poputuje nemocným s rakovinou.
Celý tento nápad vznikl na popud sbírky Proton pro Lenku, kterou inicioval nadační fond Srdce pro Strakonice. Paní Lence život změnilo těžké onemocnění rakoviny prsu a její poslední nadějí na uzdravení je léčba v protonovém centru, která ale stojí 1 000 000 korun. To je částka naprosto přesahující všechny možnosti obyčejných smrtelníků.
Díky velké solidaritě lidí peníze na kontě přibývaly sice nesmírnou rychlostí, ale již v této době na našem gymnáziu vznikl realizační tým s myšlenkou také nějak pomoci. Poté, co se k nám dostala neuvěřitelná zpráva, že peníze už byly během krátkých šesti dnů vybrány, jsme se dohodli na tom, že i přesto budeme v započaté myšlence pokračovat.
Paní Lenku z našeho nápadu ale nevynecháme. Vybrané peníze poputují do neziskové organizace Srdce pro Strakonice, a právě paní Lenka rozhodne, komu pomůžou.

Na akci vystoupí punk rocková skupina Ebony, jejímž členem je náš student David Bašta, zazpívají Eliška Kotlínová, kterou jistě znáte ze soutěže Česko Slovensko má talent. Další zpěvačkou bude jedna z našich studentek Tereza Pazderníková. Program zpestří vystoupení tanečních skupin Osm a půl opice, Otavanky nebo Breakdance DDM.
Pokud patříte mezi ty, co si rádi vyslechnou zajímavou přednášku, máme zde i něco pro vás. Ve školním klubu bude svou cestu do Indie a vášeň pro cestování prezentovat paní učitelka Mgr. Veronika Šimečková. Majitelka bezobalového obchodu Bezinka, paní Lucie Koláříková, pro vás připravila přednášku o bezobalovém nakupování a zajímavé workshopy. Celý den budete mít možnost navštívit stanoviště policie a hasičů.
Pro naše malé návštěvníky jsme si připravili výtvarné a řemeslné dílničky či skákací hrad, který nám zapůjčil spolek Děti Řepice. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na Kynologický klub Strakonice a jeho vystoupení se cvičenými psy. Nezapomněli jsme ani na občerstvení a nápoje, vše bude zajištěno.

PROGRAM
13.30 Otevření areálu
14:00 Oficiální zahájení
14:20 Mažoretky Otavanky
14:30 Eliška Kotlínová
14:30 Beseda o Indii s Mgr. Veronikou Šimečkovou (školní klub, 1-1,5 hod)
14:50 Osm a půl opice
15:05 Ebony
15:45 Breakdance Somebody Else
16:00 Terka Pazderníková (Aisling)
17:00 Závěr organizátorů

Po celou dobu akce budou probíhat ukázky práce policie a hasičů, povídání o bezobalovém nakupování, děti budou mít možnost využít skákací hrad.
Workshopy a řemeslné dílničky pro děti i dospělé (malování na pytlíky, tašky, sáčky, výroba váz a dekorací z použitého skla, maňásci ze starých ponožek, výrobky z papíru, škrabošky, zažehlovací korálky…)
*Časy jsou pouze orientační.
Zařazeno v těchto kategoriích
Místo akce
Jinde
Zdroj
Jiný

Fotografie a sobory k akci

Kliknutím na fotografii ji zvětšíte

Přidejte svůj komentář

Jméno, přezdívka, nebo třeba +++ ;-) :
E-mail (nemusíte vyplňovat):
Přidejte svůj komentář ( nebo cokoliv co máte na srdci )
 úsměv spiklenecké mrknutí řehot hlasitý smích úšklebek neutrální výraz smutek pláč naštvání stydí se brýle
 údiv vyplazuje jazyk cože polibek andílek palec tučně  kurzíva  podtrženě  

Komentáře


Příspěvek zatím nikdo nekomentoval, buďte první :-)

Nahoru