Strakonice nejen sobě 2019

Datum začátku
13. 9. 2019
Datum konce
15. 9. 2019
Krátký popis
Multižánrový festival , který spojuje lidi. Divadlo, hudba, setkání, koncerty, mše, jóga, promítání, vernisáže,......pojď se potkat :-)
Popis

MULTIŽÁNROVÝ FESTIVAL STRAKONICE NEJEN SOBĚ


13. - 15. září 2019



RENNEROVY SADY


SOBOTA 14.9.
14:00 Loutkové divadlo „Dobrá duše" (Waldorfská školka)
14:30 Izraelské kruhové tance a workshop pro rodiče s dětmi (AC Mana)
15:00 Interaktivní divadélko "O pejskovi a kočičce..." (RC Beruška)
15:15 Anglické zpívánky hrou pro děti od 2 let (RC Beruška)
15:30 Cvičení a pohybové aktivity pro batolata od 1 roku (RC Beruška)
16:00 Kidding Around YOGA - aktivní jóga s angličtinou pro rodiče s dětmi 2-4 roky (Lucie Suková, RC Beruška)
16:30 Tanec s šátkem pro maminky, děti, šátkářky,... (Štěpánka Seidlová, RC Beruška)
16:45 Zdobení stromu Mandalovník dečkovými mandalami (Štrikovací okrasný spolek ŠOS)

DOPROVODNÝ PROGRAM
Hry, soutěže, skákací hrad a tvořivé dílny pro děti (RC Beruška, Šmidingerova knihovna Strakonice, Raiffeisen stavební spořitelna a.s., Věra Landsingerová, Ema Karolová, Jitka Homolková)
Restaurant Day Strakonice - stánky s občerstvením od místních kulinářů, vlastní nádobí vítáno
Fotokoutek historických kostýmů (STEJIKA, s.r.o. půjčovna kostýmů)
Ukázka zbroje s možností vyzkoušení (Spolek historického šermu Markýz)
Workshop - výuka háčkování, sešívání uštrikovaných mandal pro ozdobení stromu Mandalovník (Štrikovací okrasný spolek ŠOS)
Výroba hmyzích domečků dětmi (František Burda)
Vodníci u fontány (Radek Klaban & syn)



AREÁL POD HVĚZDOU


PÁTEK 13.9.
19:45 kapela Right Now (folk-rock / Strakonice)
21:00 kapela Bonton (pop-rock / Strakonice)
společné jamování u ohně

SOBOTA 14.9.
17:00 kapela Ebony (pop-punk Strakonice)
18:30 kapela Pátí na světě (rock / Brno)
20:00 kapela One Hour Later (melodie hardcore / Strakonice)
21:30 kapela The Group (rock / Praha)



PALACKÉHO NÁMĚSTÍ


PÁTEK 13.9.
19:00 Divadelní spolek Radomyšl - to nejlepší, Dona Giovanniho -
Slavnostní zahájení festivalu SNS 2019

SOBOTA 14.9.
10:00 - 10:40 zpěvačka Aisling (pop / Strakonice)
11:00 - 11:30 kapela Sešlost (country / Katovice)
12:00 - 12:40 kapela Jistem (folk / Strakonice)
13:00 - 13:40 kapela Hailander (gotic folk / Nizozemsko)
14:00 - 14:40 kapela Nová Mapa (acoustic / Strakonice)
15:00 - 15:40 kapela Pes na Měsíci (folkrock/ Prachatice)
16:00 - 16:40 kapela Pauza (country / Strakonice)
17:00 - 17:40 kapela Piánko (acoustic folk / Strakonice)
18:00 - 18:40 duo Přiměřeně (folk / Strakonice)

Kavárna kafíčko
18:40 autorské čtení Jan Krucký, doprovod Honza Hofi

NEDĚLE 15.9.
9:00 - 10:00 Mše svatá pod širým nebem / v případě deště kostel sv. Markéty
10:30 - 11:00 Pěvecký sbor Hlasoň, Pěvecké Uskupení Kantorů - PUK
11:15 - 12:30 Dechová hudba Pilný
Slavnostní zakončení festivalu



OC MAXIM - INFOSTÁNEK


PÁTEK 13.9.
15:00 kapela L Band (jazz-rock / Strakonice)
Otevření infostánku a slavnostní zahájení
16:30 kapela Bonsaj č.3 (folk / České Budějovice)
17:30 - 17:45 TO Motion / taneční duo Strakonice / Prevent
15:00 - 19:00 informace o festivalovém programu a malování a další drobné aktivity pro děti, festivalové suvenýry

SOBOTA 14.9.
9:00 - 12:00 Dopoledne pro děti - malování na obličej a drobné dětské aktivity za doprovodu dětských písniček, malí zpěváčci si mohou zazpívat na mikrofon. FOTOKOUTEK s rekvizitami / na červeném koberci; reprodukovaná hudba pro děti i rodiče
14:00 - 16:00 Heligonky ze Strakonic, Václav Talián
16:00 - 17:00 Oksi Dorosh - zpěvačka / Strakonice
17:00 - 18:00 Historická módní přehlídka - více než 30 retro modelu / Divadlo Orel
18:00 - 18:30 Představení divadelního hudebního uskupení ZŠ Povážská / Petr Boubín
19:00 - 24:00 Festivalová tančírna LASTRADANCE ACADEMIA - ukázky, škola, volné tančení na taneční hudbu latino

NEDĚLE 15.9.
9:00 - 14:00 Kniha vzkazú pro SNS / názory, vzkazy, poděkování



ŠMIDINGEROVA KNIHOVNA


SPOLEČENSKÝ SÁL
SOBOTA 14.9.
FOLKOVÍ PÍSNIČKÁŘI NA HRADĚ
14:00 - 14:25 Josef Pelán / Strakonice
14:30 - 14:55 Jaroslav Hnízdil / České Budějovice
15:00 - 15:25 Pavel Jarčevský / Jindřichův Hradec
15:30 - 15:55 René Souček / České Budějovice
16:00 - 16:25 Jitka Knížková / Strakonice
17:00 - 17:25 Pavel Jarčevský / Jindřichův Hradec
17:30 - 17:55 Jaroslav Hnízdil / České Budějovice
18:00 - 18:25 Josef Pelán / Strakonice
18:30 - 19:00 René Souček / České Budějovice

SPECIÁLNÍ HOST SNS
20:00 Koncert skupiny Hailander / Nizozemsko



STRAKONICKÉ ČAJOVNY


ČAJOVNA POD STOLEM
PÁTEK 13.9.
19:00 Aisling: folk Strakonice
19:30 Treme: alternative rock Strakonice
20:00 BYRD: rock/ blues/ folk/ pop Strakonice
20:30 Jam
21:30 Bllue Noise: rock Hronov
22:00 Heparin: DJ

ČAJOVNA NA PŮDĚ
SOBOTA 14.9.
10:00 Čtení pro děti s Barborou Vajsejtlovou - O záhadném semínku
19:00 Kapela Sayujya - indické rágy, mantry (Domažlice)



Římskokatolická famost Strakonice Srdečně zve k programům v rámci festivalu


PÁTEK 13.9.
KOSTEL SV. MARKÉTY
19:30 Večer chval se strakonickou farní kapelou

SOBOTA 14.9.
KOSTEL SV. MARKÉTY
19:00 Koncert - Popelka nazaretská - Chrámový sbor Strakonice - vede a na varhany hraje Ludmila Valášková; Varhanní variace na barokní téma - hraje Jiří Riissler

NEDĚLE 15.9.
PALACKÉHO NÁMĚSTÍ U MARIÁNSKÉHO SLOUPU
9:30 Mše svatá - s doprovodem folklorní dudácké hudby a s modlitbou za město Strakonice (V případě deště v kostele sv. Markéty)



STONEHENGE



PÁTEK 13.9.
22:15 zapálení festivalového ohně s Motobobry Strakonice (pod odborným dohledem dobrovolných hasičů) společné jamování u ohně s kapelami Right Now, Hailander, hudební nástroje s sebou!
22:45 divadelní představení Deidre - režie Jakub Jílek, hraje LS Radost (ocenění na loutkářské Chrudimi cenou poroty) - pohádka i pro dospělé na keltské motivy

SOBOTA 14. 9.
10.00 - 11:00 Orientální tance ze Strakonic - ukázka a workshop
11:00 - 13:00 Strakoničtí harmonikáři
15:00 TK Rozálie, country tance a cloggng/step/ v podání dětských Mistrů republiky 2019
16:30 Kouzelník Cocker Magic triky pro děti i dospělé
23:00 Martin Červenka - Ohňová show



ZBOROV


PÁTEK 13.9.
19.00 kapela Košík (rock/ Plzeň)
21:00 kapela P.N.P. (rock'n'roll / Volyně)
22:30 kapela Z ničeho nic (punk-rock/ Strakonice)



TRÁVNÍK U LÁVKY


SOBOTA 14. 9.
8:00 - 9:00 Ranní jóga s Vilmou Tritovou



SOKOLOVNA


SOBOTA 14. 9.
13:30 šachový turnaj Strakonický Rumpál (zahrát si může každý) - registrace od 12:30



U MRAVENČÍ SKÁLY


SOBOTA 14. 9.
PRO NEMOC ZRUŠENO !!!! - Jaroslav Landsinger - promítání - Proměny čtvrti Ohrada




Změna programu vyhrazena!

Pořadatelé:
4UM.Z.S. (čti Fórum z.s.)
Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SHČMS)
www.nejensobe.cz

Po dobu trvání festivalu využijte festivalové TAXI na tel: 778 084 848 - přispějete na festival
Pořadatel
Místo akce
Jinde
Zdroj
Jiný

Fotografie a sobory k akci

Kliknutím na fotografii ji zvětšíte

Přidejte svůj komentář

Jméno, přezdívka, nebo třeba +++ ;-) :
E-mail (nemusíte vyplňovat):
Přidejte svůj komentář ( nebo cokoliv co máte na srdci )
 úsměv spiklenecké mrknutí řehot hlasitý smích úšklebek neutrální výraz smutek pláč naštvání stydí se brýle
 údiv vyplazuje jazyk cože polibek andílek palec tučně  kurzíva  podtrženě  

Komentáře


Příspěvek zatím nikdo nekomentoval, buďte první :-)

Nahoru