Radniční koalice

Čtyři vítězné politické strany uzavřely dne 17. října 2014 koaliční smlouvu. Strany jsou personálně zastoupeny takto: za politickou stranu Volba pro město pan Josef Štrébl, za politické hnutí ANO Mgr. Jan Svoboda, Ing. Josef Moučka, za Občanskou demokratickou stranu RNDr. Ladislav Havel, pan Radek Chvosta, za politické hnutí Strakonická Veřejnost Mgr. Břetislav Hrdlička, paní Helena Brejchová, pan Milan Jungvirt, Ing. Rudolf Oberfalcer, pan Pavel Zach, DiS., pan František Christelbauer, pan Josef Zoch.
Smlouva byla uzavřena na základě dohody a výsledku komunálních voleb 2014 do ZM ve snaze prosazovat společné zájmy pro rozvoj města Strakonice a jejich občanů.

Zastupitelé za SV, ANO, ODS a VPM mezi sebou uzavírají smlouvu o spolupráci ve všech orgánech města Strakonice ve volebním období 2014 až 2018. Cílem uvedené spolupráce je společné prosazení všech programových záměrů obsažených v Programovém prohlášení koalice a převzetí plné odpovědnosti za správu a vedení města Strakonice. Předmětem smlouvy je stanovení programových priorit, které vyplývají z programu jednotlivých politických stran, jasné a bezvýhradné vyjádření společného zájmu smluvních stran na jejich prosazení, stanovení principů koaliční spolupráce, včetně dohody o ustavení a složení orgánů města Strakonice.

Smluvní strany považují za své priority  • Snížení byrokratických překážek bránících obyvatelům města (včetně osad) využívat služeb, které pro ně Městský úřad Strakonice realizuje, organizuje či ovlivňuje.

  • Zvýšit hospodárnost a rozpočtovou odpovědnost na všech úsecích správy města při snižování jeho zadlužení. V závislosti na vývoji příjmů města přehodnotit vybrané investice a zrevidovat výdaje roku 2015 i pro zbývající část roku 2014, a to na základě provedených auditů.

  • Tvorba strategie rozvoje města s důrazem na transparentní podporu podnikání ve Strakonicích a s tím spojenou tvorbu nových pracovních míst a podpora rozvoje základního, středního školství a jejich orientaci na potřeby praxe.

  • Vytvoření a praktické prosazování koncepce dopravní obslužnosti města s důrazem na městskou hromadnou dopravu se zapojením severního dopravního půloblouku a vytvoření plánu rekonstrukce chodníků, vozovek a cyklostezek ve městě.

  • Snížení nákladů na život obyvatel ve městě Strakonice a v osadách obce, které budou kryty realizovanými úsporami v rozpočtu města.
    Vytvoření pravidel podpory sportu a sportovních oddílů.

  • Vytvoření koncepce pro podporu kultury a cestovního ruchu. Usilovat o optimalizaci podmínek provozu městského kulturního střediska.

  • Podpora plnohodnotného a samostatného života seniorů ve městě a zdraví občanů města.


Autor: Vilda Zoubek
Datum zveřejnění: 17. 10. 2014

Fotografie a soubory k článku

Kliknutím na fotografii ji zvětšíte

Přidejte svůj komentář

Jméno, přezdívka, nebo třeba +++ ;-) :
E-mail (nemusíte vyplňovat):
Přidejte svůj komentář ( nebo cokoliv co máte na srdci )
 úsměv spiklenecké mrknutí řehot hlasitý smích úšklebek neutrální výraz smutek pláč naštvání stydí se brýle
 údiv vyplazuje jazyk cože polibek andílek palec tučně  kurzíva  podtrženě  

Komentáře


Přidáno 19.10.2014 v 13:07
Josef SAMEC:
Ivo má naprostou pravdu. Dokud nebude pracovní doba školek a školních družin odpovídat pracovní době rodičů, nikdo s nezaměstnaností žen nepohne ani o píď.


Přidáno 18.10.2014 v 18:42
Lada:
buh s nama..

Přidáno 18.10.2014 v 18:26
HansPM: - email
Gratulace a body pro zdravý rozum, takže ukažte, že to prostě jen jde dělat normálně a s rozmyslem. Myslím, že spousta dalších schopných lidí vám rádo podá pomocnou ruku. Stejně jako spousta očí bude bedlivě sledovat vaše počínání. Tak na obojí myslete. Honza Raus, zpěvák kapely ZNN

Přidáno 18.10.2014 v 17:15
Zbyněk Konvička: - email
Blahořeju Strakonicím k sestavení koalice.... snad se vše deklarované podaří naplnit...

v Písku to bude větší oříšek (10 stran v zastupitelstvu a rodí se koalice ze sedmi stran!!! plná protichůdných proudů a názorů a vzájemných antipatií) ...

Přidáno 18.10.2014 v 12:48
Ivo:
no paráda , ale o tom že školky mají otevřeno tak mizerně od 6:15 h. to nikoho nezajímá. Přitom většinou se pracuje od 6:00 nebo od 6:30 h. A nebo opačně kdy pak rodiče zase nestíhají vyzvedávat děti ze školky. Měli by podpořit a to podstatně vznik firemních školek, nebo spolupráci školek s firmami a přizpůsobení otevírací doby. Díky takovým prkotinám by pak neměli matky problém sehnat práci.

Přidáno 18.10.2014 v 7:53
+++:
hlasitý smích

Přidáno 18.10.2014 v 2:45
n4e:
Nechme se překvapit. . Kdo to myslí vážně. ..pláčsmutek

Přidáno 18.10.2014 v 2:45
n4e:
Nechme se překvapit. . Kdo to myslí vězně. ..pláčsmutek

Přidáno 17.10.2014 v 23:03
***:
no tak to to dopadne jeden debil větší než druhý údiv

Přidáno 17.10.2014 v 22:54
++++:
Tak to znamená že bývalý starosta a místostarosta šli konečně po X letech od koryta?

Nahoru